Kategorie

Najnowsze

Galę innnowacyjny nauczyciel w nowoczesne systemy audiowizualne wyposaża firma z Warszawy

Z okazji jubileuszu Innowacyjnej Szkoły, która odbędzie na Zamku Królewskim w Warszawie, przygotowaliśmy specjalne fotoksiążki


Dodany przez Joanna Bogusz | 2018/02/02

Prawo jazdy
Każdy z nas dokonuje w swoim życiu różnych decyzji, które w mniejszym, lub większym stopniu zaważają na jego dalszym życiu.

Może to być wybór szkoły, tego, czy zamierzamy wstąpić w związki małżeński, czy też wolimy żyć samotnie, chcemy całe życie mieszkać z rodzicami, czy też marzymy o wyprowadzce po osiągnięciu dorosłości - takich decyzji jest nieskończenie wiele. Kolejną z nich, która w jakiś sposób kształtuje nasz styl życia, jest posiadanie, lub też nie, prawa jazdy. Jest to udogodnienie, bez którego, w opinii jakiejś części społeczeństwa, praktycznie nie da się żyć. Prawo jazdy daje ludziom bowiem poczucie niezależności, możliwości załatwiania wielu spraw jednocześnie, a także jest wymagane w kontekście pracy. 
Nauka jazdy jednym z nas przychodzi z łatwością, podczas gdy dla kogoś innego jest istną katorgą. I w tym momencie trzeba przejść do tej drugiej grupy ludzi, którzy z jakichś powodów wolą już zawsze pełnić w samochodzie rolę pasażera. Druga z grup społecznych uważa, że jazda samochodem to zbyt duża odpowiedzialność, aby ją na siebie wziąć. 
Jazda samochodem, jak dobrze wiemy, wymaga od nas robienia kilku rzeczy jednocześnie - patrzenia na zachowanie innych uczestników ruchu, stosowanie się do znaków drogowych, odpowiednie reakcje nasze, jak i kogoś innego - dla jednych z nas jest to spełnienie marzeń, podczas gdy dla kogoś innego to scenariusz najgorszego koszmaru. Jedni z nas uważają, że szkoła jazdy to miejsce, które jest zbawieniem, a inni chcieliby z niej jak najszybciej uciec. 
Pomimo wszystko, nawet jeśli się boimy, to warto spróbować swoich sił za kierownicą - zawsze można od tego odejść, a kto wie, czy pomimo naszego początkowego sceptycznego podejścia, nie zmienimy zdania i... nie pokochamy jazdy autem?
Ośrodek Doskonalenia Technik Jazdy zaprasza na naukę

Zdjęcia naszego reportera


nauka jazdy
szkoła jazdy
prawo jazdy