Kategorie

Najnowsze

Galę innnowacyjny nauczyciel w nowoczesne systemy audiowizualne wyposaża firma z Warszawy

Z okazji jubileuszu Innowacyjnej Szkoły, która odbędzie na Zamku Królewskim w Warszawie, przygotowaliśmy specjalne fotoksiążki


Dodany przez Dorota Klimecka | 2015/12/15

O remontach słów kilka
Nieuniknionym elementem życia są różnego rodzaju zabiegi konserwacyjne i remonty, mniej lub bardziej gruntowne. Dotyczy to także mieszkania.

Z reguły remont na jakiś czas wywraca nasze życie do góry nogami. Nie jest aż tak uciążliwy, jeśli dotyczy mało używanych pomieszczeń lub ma postać niewielkiego "liftingu", natomiast jeśli wkracza do kuchni, łazienki lub jest to tzw. remont generalny, może wiązać się nawet z czasową wyprowadzką z mieszkania. Nic dziwnego, że popularne stały się usługi remontowe. Sprawna ekipa remontowa potrafi zdziałać cuda i skrócić czas remontu do minimum, choć - jak to w życiu bywa - wszystko ma swoją cenę.

Większość drobnych prac remontowych możemy wykonać we własnym zakresie. Bardzo często potrzebne jest gipsowanie niewielkich ubytków w ścianach, np. przy przesuwaniu szafek, obrazów. Do załatania otworów po kołkach rozporowych wystarczy gips, woda, szpachelka i odrobina cierpliwości.

Malowanie ścian i sufitów również dość łatwo wykonać, chociaż sprawa jest już bardziej skomplikowana. Przede wszystkim należy poodsuwać meble od ścian, a najlepiej wynieść je do innego pomieszczenia. Wszelkie powierzchnie, które mogą zostać przypadkowo ubrudzone farbą, należy zabezpieczyć za pomocą folii i taśmy malarskiej.

Następnie ściany odpyla się i w razie potrzeby przemywa. Na tak przygotowane, suche podłoże nakładamy farbę za pomocą wałka (na dużych powierzchniach) i miękkiego pędzla (w trudniej dostępnych miejscach). Jest to wariant minimalny w przypadku odświeżania wcześniej pomalowanego pomieszczenia. Niestety, czasem zdarza się, że stare powłoki malarskie i tynki odspajają się od podłoża. Będzie trzeba je wtedy usunąć, co dodatkowo komplikuje remont.

Zdjęcia naszego reportera


edukacja
kształcenie
wykształcenie