Kategorie

Najnowsze

Galę innnowacyjny nauczyciel w nowoczesne systemy audiowizualne wyposaża firma z Warszawy

Z okazji jubileuszu Innowacyjnej Szkoły, która odbędzie na Zamku Królewskim w Warszawie, przygotowaliśmy specjalne fotoksiążki


Dodany przez Natalia Towiańska | 2017/08/21

Nowy sposób uczenia
Polski typ edukacji coraz częściej okazuje się być niezbyt przyjazny dzieciom.

Rozwiązaniem problemu może być wdrożenie takiego wzorca nauczania jaki występuje w krajach rozwiniętych. Zamiast chodzenia na lekcje w publicznych placówkach można wybrać dla dziecka nauczanie domowe, które będzie skuteczniejsze i bardziej efektywnie wykorzysta czas poświęcony na naukę. Szkoła oferująca edukację domową we Wrocławiu to miejsce, które nie wykorzystuje strachu do motywowania jak ma to miejsce w jednostkach publicznych.

Nauczyciel chcąc uzyskać posłuch u dzieci stosuje różne metody zastraszania generując późniejsze traumy i problemy z poszerzaniem wiedzy. Nowoczesne szkolnictwo oparte o metodę Montessori pozwala na skuteczne zainteresowanie dziecka nauką bez konieczności do odwoływania się do kar pod postacią złych ocen. Szkoła montessori we Wrocławiu pozwala na edukację w izolacji od stresów, nerwowości, poczucia bezsensu starań. 

Takie przeżycia już w szkole podstawowej mogą skutecznie podciąć skrzydła maluchowi oraz nauczyć, że nie warto poświęcać czasu na zadawanie i szukanie pytań. A w końcu nie o to chodzi w skutecznym poznawaniu świata, prawda? Każdy dorosły żyje w świecie nerwowym, pędzącym i wypełnionym obowiązkami pokazywania, że jest się najlepszym. Powoduje to powstanie wielu dolegliwości oraz problemów psychicznych. Warto oszczędzić tego przedwczesnego dorastania dziecku i zapewnić dostęp do takich zajęć, które nie będą generować lęków lub ograniczać naturalnej ciekawości świata. 

Mądrzy rodzice doskonale zdają sobie z tego sprawę i zaczynają szukać lepszych sposobów na nauczanie niż tych oferowanych przez tradycyjną szkołę.
Zobacz więcej informacji na http://www.szkola-montessori.com.pl

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Montessori
53-232 Wrocław, Aleja Pracy 24
Polska,
Telefon: 661-446-777 Fax:

Zdjęcia naszego reportera


szkoła
edukacja
dom
montessori