Kategorie

Najnowsze

Galę innnowacyjny nauczyciel w nowoczesne systemy audiowizualne wyposaża firma z Warszawy

Z okazji jubileuszu Innowacyjnej Szkoły, która odbędzie na Zamku Królewskim w Warszawie, przygotowaliśmy specjalne fotoksiążki


Dodany przez Joanna Bogusz | 2014/07/11

Nauka języka obcego od najmłodszych lat
W dzisiejszych czasach, bardzo wielu rodziców decyduje się na wysyłanie swoich kilkuletnich pociech na kursy językowe.

Jest to bardzo wygodne, ponieważ języki takie, jak angielski, niemiecki czy francuski, nie tylko pojawiają się w szkołach, ale przede wszystkim są podstawą funkcjonowania w społeczeństwie. Język angielski uznawany jest za absolutną podstawę, ponieważ bez niego nie można bezpiecznie poruszać się za granicą czy zdobyć jakiejkolwiek pracy. Z tego powodu, stworzono mnóstwo samouczków, zawierających konstrukcje gramatyczne oraz słówka podzielone na działy, by każde dziecko miało szanse, aby wykonywać proste tłumaczenia.

Tłumaczenia z języka angielskiego mają jedną ogromną zaletę – są bardzo mało skomplikowane, gdyż opierają się na kilku zasadach gramatycznych oraz na kilku metodach fonetycznych. Zupełnie odwrotnie sytuacja wygląda na przykładzie takich języków, jak chiński czy japoński, wśród których ogromną rolę odgrywa intonacja. Można więc uznać, że tłumaczenia pisemne czy tłumaczenia ustne z języka z angielskiego tak mocno się rozpowszechniły, ponieważ język ten jest tak prosty. Zadziwia także jego ekspansja i uniwersalność. W dużej mierze związane jest to z amerykańskim stylem zarządzania i podchodzenia do obcokrajowców.

O czym jednak powinni przede wszystkim pamiętać rodzice? Maleństwo powinno mieć szansę na cieszenie się swoim dzieciństwem, a więc czasem zabawy, nie zaś nad ślęczeniem  nad książkami i poświęcaniem godzin na takie czynności, jak tłumaczenie zdań. Minie jeszcze wiele lat, zanim pociecha zdecyduje się, w jakim kierunku edukacyjnym się dalej kształcić, a niekoniecznie muszą to być usługi tłumaczeniowe. Może okazać się, że dziecko posiada zacięcie sportowe i będzie chciało pracować na siłowni, a nie w miejscach takich, jak biuro tłumaczeń.

Większe miasta, jak Gdańsk, Warszawa, Kraków, Łódź czy Katowice stanowią pewną pokusę do przesadnego męczenia maluchów edukacją, ale czasami po prostu warto dowiedzieć się, czego one chcą, gdyż w ten sposób można uniknąć wielu problemów.

Profesjonalne i niedrogie tłumaczenia z języka angielskiego w Katowicach oferuje firma Transcool. Szczegóły na stronie www.

Zdjęcia naszego reportera


edukacja
usługi
biznes
tłumaczenia
angielski