Kategorie

Najnowsze

Galę innnowacyjny nauczyciel w nowoczesne systemy audiowizualne wyposaża firma z Warszawy

Z okazji jubileuszu Innowacyjnej Szkoły, która odbędzie na Zamku Królewskim w Warszawie, przygotowaliśmy specjalne fotoksiążki


Dodany przez Dorota Klimecka | 2015/05/21

Logistyka jako kierunek studiów
Współczesna młodzież staje przed bardzo trudnym i skomplikowanym zadaniem, które zobowiązuje ją do przedsięwzięć związanych z bardzo szybkim i niekoniecznie świadomym wyborem swojej przyszłości.

Kończąc szkołę średnią, młodzi ludzie staja przed koniecznością zadecydowania, którą drogą chcą podążać, a dokładniej czy chcą realizować studia, a jeśli tak, to na jakim kierunku.

Z roku na rok, pomimo niżu demograficznego liczba kierunków studiów oraz ich różnorodność diametralnie wzrasta. Oznacza to jednocześnie, że zainteresowanie nimi jest coraz większe, a liczba osób wybierających się na studia po zakończeniu szkoły średniej również rośnie. Coraz częściej jednak zmieniają się kierunki wiodące, co zależy przede wszystkim od dostępności ofert pracy. Aktualnie jednym z cieszących się większym zainteresowaniem kierunków jest logistyka, a zwłaszcza jej specjalność związana z transportem.

Spedycja, a w szczególności  spedycja lotnicza oraz spedycja morska, są elementem nieodłącznym wszystkich gałęzi handlowych. Chcąc osiągnąć sukces w tym zakresie musimy więc skoncentrować swoją uwagę na dziedzinie transportu i przyjrzeć się bliżej zasadom zgodnie z jakimi funkcjonuje on. Ważnym czynnikiem w tym zakresie staje się kwestia logistyki w przedsiębiorstwach specjalizujących się importem lub eksportem, jednak nie jest to jedyny obszar w którym istotną rolę odgrywa właśnie spedycja.

Z transportem wiąże się także konieczność podjęcia działań ukierunkowanych na sprzedaż i zakup towarów, z których część sprowadzana zza granicy, musi przejść kontrolę, której dokonuje agencja celna. To z kolei wiąże się z dodatkowymi kosztami. Dlatego też zagadnienie transportu i związane z tym różnego rodzaju czynniki, stają się kluczowe w organizacji logistycznej.

Wśród zagadnień, które poruszane są w ramach edukacji logistycznej, ważne miejsce zajmują takie jak transport międzynarodowy, transport morski, czy też transport ponadgabarytowy. Ich złożoność wymaga wnikliwej analizy i poznania szczegółów i zasad realizacji.

Zdjęcia naszego reportera


edukacja
transport
logistyka
spedycja
transport ponadgabarytowy