Kategorie

Najnowsze

Galę innnowacyjny nauczyciel w nowoczesne systemy audiowizualne wyposaża firma z Warszawy

Z okazji jubileuszu Innowacyjnej Szkoły, która odbędzie na Zamku Królewskim w Warszawie, przygotowaliśmy specjalne fotoksiążki


Dodany przez Dorota Klimecka | 2014/06/21

Kiedy zacząć naukę angielskiego
W dzisiejszych czasach języka angielskiego uczymy się od najmłodszych lat.

Już w szkole podstawowej najczęściej odbywają się lekcje właśnie tego języka, które są potem kontynuowane w gimnazjum, liceum i na studiach.

Niestety, poziom języka angielskiego w szkołach państwowych, zwłaszcza w większych miastach, jak Kraków, najczęściej nie umożliwia poznania tego języka naprawdę dobrze – a jego znajomość jest najczęściej wymagana przez większość pracodawców. Z tego względu wiele osób wybiera dodatkowe kursy w szkołach prywatnych. Jest jeszcze jedna opcja – na kursy językowe w Anglii można wyjechać przez cały rok. Zalety takiego kursu są nieocenione – przede wszystkim zmuszeni jesteśmy korzystać z tego języka na co dzień, a nie tylko w trakcie zajęć. Dzięki temu znacznie lepiej szlifujemy język poprzez realny kontakt z osobami posługującymi się nim od urodzenia – a jest to nieoceniona zaleta takich kursów, ponieważ ważna jest nie tylko znajomość samego języka, ale również umiejętność porozumienia się z mieszkańcem Anglii czy USA. A nieraz bywa to utrudnione, gdy nie jesteśmy oswojeni z akcentem tamtych osób.

Kursy językowe w Anglii przybierają różne formy. Możemy wyjechać na krótki, kilkutygodniowy kurs organizowany przez różne szkoły językowe– czasy trwania takich kursów zaczynają się już od dwóch tygodni, więc nie potrzebujemy długiego okresu czasu, aby choć trochę podszlifować swoje umiejętności. Jeżeli jednak mamy możliwość (i pieniądze lub pracę), aby przyjechać na dłużej, możemy skorzystać z kursów kilkumiesięcznych. Kursy językowe w Anglii odbywają się na wszystkich poziomach – od początkującego do zaawansowanego, a co ciekawe czasami skupiają się na pojedynczych aspektach, jak angielski w biznesie. Ponadto w dzięki opcjom takim, jak angielski w Anglii można przygotowywać się do egzaminów takich, jak FCE, CAE, CPE czy BEC.

Przeglądając różne podręczniki do nauki języka angielskiego można natknąć się na różnorakie dodatki kulturalne i społeczne. W tym aspekcie kursy wakacyjne w Anglii ukazują kolejną przewagę nad tymi w Polsce – tam możemy zobaczyć te wszystkie zabytki na własne oczy, a nie wyłącznie czytać ich opisy w podręczniku. Te wszystkie aspekty sprawiają, że kursy językowe w Anglii niewątpliwie są propozycją godną rozważenia, tym bardziej iż możliwe są opcje takie jak szkolenia językowe dla firm.

Zdjęcia naszego reportera


edukacja
kształcenie
szkolenia
kursy
angielski