Kategorie

Najnowsze

Galę innnowacyjny nauczyciel w nowoczesne systemy audiowizualne wyposaża firma z Warszawy

Z okazji jubileuszu Innowacyjnej Szkoły, która odbędzie na Zamku Królewskim w Warszawie, przygotowaliśmy specjalne fotoksiążki


Dodany przez Dorota Klimecka | 2015/09/28

Jak przygotować się do egzaminu gimnazjalisty?
Egzamin gimnazjalisty to pierwszy tak ważny egzamin na drodze naukowej każdego nastolatka.

Od niego zależy wybór liceum, a od nich z kolei to, czy dostaniemy się na wymarzone studia. Dlatego warto zrobić wszystko, aby poszedł nam jak najlepiej.

W Internecie jest pełno porad na temat tego, jak się przygotowywać do egzaminu - począwszy od tego, co jeść, aby lepiej się uczyć, na samych pomocach naukowych skończywszy. Najważniejszy jest jednak... zdrowy rozsądek i solidnie przyłożenie się do nauki.

Pamiętaj, że największym Twoim wrogiem jest lenistwo oraz odkładanie wszystkiego na ostatnią chwilę. Nie ma możliwości, abyś przeczytał wszystkie lektury z ostatnich trzech lat w jeden miesiąc i do tego jeszcze opanował materiał z matematyki i biologii. Niestety, ale potrzebna jest tutaj Twoja systematyczność.

Jeśli nie umiesz się zmotywować samodzielnie, dodatkowo masz problem z pojęciem jakiegoś szczególnie trudnego tematu, warto zastanowić się nad korepetycjami z osobą, która doskonale zna kurs gimnazjalny. Może to być nawet starszy od Ciebie kolega, który kończy liceum lub rozpoczął studia. Ważne jest, aby rozumiał metodykę nauczania w gimnazjum i znał sam egzamin.

Niezależnie od dyskusji na temat tego, czy egzamin gimnazjalny powinien wyglądać, jak obecnie i czy faktycznie sprawdza wiedzę, nie ulega wątpliwości, że Ty musisz go napisać w takiej formie, w jakiej obowiązuje. Dlatego musisz poznać ją jak najdokładniej. Dobrze jest zakupić opracowania lub odnaleźć w internecie egzaminy gimnazjalne z ostatnich lat i rozwiązywać po parę zadań każdego dnia. W księgarniach pełno jest opracowań, które składają się z pytań, jakie mogłyby zostać zadane na egzaminie gimnazjalnym i tematów wypracowań, jakich możesz się spodziewać. Niezależnie od potrzeb edukacyjnych warto zwrócić się jednak do doświadczonych korepetytorów którzy z pewnością doradzą nam i pomogą uzupełnić braki w wiedzy.

Zdjęcia naszego reportera


szkolenia
szkoła
wykształcenie
kursy