Kategorie

Najnowsze

Galę innnowacyjny nauczyciel w nowoczesne systemy audiowizualne wyposaża firma z Warszawy

Z okazji jubileuszu Innowacyjnej Szkoły, która odbędzie na Zamku Królewskim w Warszawie, przygotowaliśmy specjalne fotoksiążki


Dodany przez Joanna Bogusz | 2017/12/11

Ciekawy sport dla kobiet
Pilates to bardzo ciekawy sport, który upodobały sobie szczególnie kobiety.

Swego czasu, jeszcze kilka lub kilkanaście lat temu była na niego prawdziwa moda. Choć obecnie pilates nie jest już tak chętnie uprawiane jak na przykład kettlebell czy crossfit, to wciąż istnieją jego trenerzy oraz grupy, które kilka razy w tygodniu ćwiczą pilates podczas spotkać w klubach fitness. Jest to bardzo ciekawy sport wykorzystujący elementy jogi i gimnastyki do ogólnej poprawy kondycji i sylwetki - wyjaśnia Marta z mypilatesmethods.com.
Tajniki pilates są znane dopiero osobom bardzo zaawansowanych w tych technikach, ale tak naprawdę nie trzeba być instruktorem, by dobrze je poznać - wystarczy regularna praktyka. Zostanie instruktorem pilates to obecnie bardzo dobry sposób na to, by robić to, co się kocha, a do tego zarabiać całkiem przyzwoite pieniądze. Wynika to, przekornie, właśnie z niewielkiej konkurencji na tym polu - wielu dotychczasowych instruktorów wycofało się ze swojej profesji lub zmieniło ją na bardziej modną. Umiejętności instruktora nic nie jest jednak w stanie zastąpić, dlatego też kobiety, które pragną w sposób niezbyt angażujący, ale za to bardzo skuteczny poprawić swoją kondycję, powinny zapisać się do klubu fitness, w którym uprawiany jest pilates.
Ćwiczenia pilates są bardzo charakterystyczne, ponieważ wykonywane są na spokojnie, w rytm relaksującej muzyki. Ich celem jest nie tyle poprawa kondycji, co poprawa równowagi ciała i równowagi wewnętrznej, wyciszenie organizmu. To bardzo ważna rzecz, nad którą nie zastanawiamy się zbyt często, a która ma ogromne znaczenie w rzeźbieniu sylwetki. Ponadto, w pilatesie poprawa kondycji jest niejako efektem ubocznym dzięki kładzeniu ogromnego nacisku na utrzymywanie równowagi podczas ćwiczeń.

Zdjęcia naszego reportera


szkolenia
kształcenie
rozwój